Zdobądź praktyczną wiedzę dotyczącą zarządzania finansami. Zobacz, w co warto inwestować i dlaczego. Dowiedz się, jak łatwo kupić obligacje, dlaczego w inwestowaniu liczy się bezpieczeństwo oraz jak zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka dzięki obligacjom rodzinnym.
W dniu 23 listopada 2024 r. (sobota) w godzinach: 12:00 – 18:00 nastąpi techniczna przerwa w dostępie do obligacji skarbowych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych.
Czytaj dalejZ dniem 1 listopada 2024 r. rozpoczyna się sprzedaż obligacji OTS0225, ROR1125, DOR1126, TOS1127, COI1128, EDO1134
Czytaj dalejW serwisie transakcyjnym Obligacji Skarbowych — szybko i bez wychodzenia z domu pomnożysz swoje oszczędności.
Tu znajdziesz terminy sprzedaży i zamiany obligacji, zasady oprocentowania, warunki przedterminowego wykupu, a także inne szczegółowe informacje dotyczące konkretnej obligacji.
Sprawdź, ile wynoszą odsetki od obligacji. W tabelach odsetkowych znajdziesz dzienne wartości narosłych odsetek od obligacji.
Czym są obligacje?
Obligacje skarbowe są papierami wartościowymi sprzedawanymi przez Ministra Finansów reprezentującego Skarb Państwa. Sprzedając obligacje Minister Finansów pożycza od nabywcy obligacji określoną sumę pieniędzy i zobowiązuje się ją zwrócić wraz z należnymi odsetkami (wykupić obligacje) w określonym czasie.
Skarb Państwa występujący w roli dłużnika jest jednocześnie gwarantem wykupu obligacji od nabywców i wypłacenia należnych odsetek. Odpowiada za te zobowiązania całym majątkiem, dlatego obligacje skarbowe są traktowane jako najbezpieczniejsza forma oszczędzania.
Paleta możliwości jaką dają obligacje skarbowe w zakresie oszczędzania jest szeroka. To oferta dla tych, którzy szukają zarówno krótko-, średnio-, jak i długookresowych form oszczędzania.
Obligacje mogą być sprzedawane:
Dlaczego warto kupować obligacje?
Najważniejsze cechy obligacji skarbowych: